W podróż z psem

W podróż z psem
bengale koty

Wydawać by się mogło, że wakacje z psem są prostą sprawą. Niestety, wyjazd z psem nie polega tylko na zapakowaniu go do auta i wyruszenie w drogę. W większości hoteli obowiązuje bezwzględny zakaz wprowadzania psów. W takiej sytuacji warto wybrać się do gospodarstwa agroturystycznego, gdzie spędzimy wspaniałe wakacje, a kontakt z naturą poprawi zdrowie nie tylko nam, ale także przyniesie wiele radości i poprawę samopoczucia naszemu pupilowi.

Przed wyjazdem warto uzgodnić kwestię zabrania psa, z właścicielem gospodarstwa, do którego jedziemy. Istnieje jednak wiele możliwości, które pomagają na spokojne spędzenie wakacji, bez zamartwiania się o nasze zwierzę. Oprócz zabrania psa ze sobą, możemy równie dobrze zostawić go w domu pod opieką przyjaciół lub rodziny, czy też na czas urlopu zafundować mu pobyt w hotelu dla psów. Pod żadnym pozorem nie decydujmy się na porzucenie psa, ponieważ jest to aktem okrucieństwa i nieodpowiedzialności.

Jeśli zdecydujemy się na zabranie psa ze sobą, warto pamiętać, że w niektórych przypadkach możemy spotkać się z chorobą lokomocyjną naszego pupila.