Magiczny Pałac Paulinum w Jeleniej Górze

Magiczny Pałac Paulinum w Jeleniej Górze

Jeśli marzysz o tym, aby spędzić weekend w magicznym miejscu, powinieneś koniecznie rozważyć wyjazd do Pałacu Paulinum w Jeleniej Górze. To pałac, którego historia sięga lat siedemdziesiątych XIX wieku. W tym czasie zamożny przemysłowiec Richard von Kramst podjął decyzję o budowie nowej rezydencji, która współcześnie pełni rolę zabytkowego kompleksu hotelowego.

Pałac Paulinum utrzymany jest w stylu niemieckiej architektury magnackiej, zwieńczonej średniowieczną oraz renesansową ornamentyką. Współczesny kompleks hotelowy pałacu, zachwyca zarówno dawną świetnością, jak i współczesną wyjątkowością. Do dyspozycji gości oddane zostały liczne wygodne i przestronne apartamenty.

Dodatkowo najbardziej reprezentacyjna sala pałacu – Sala Szmaragdowa, pełni współcześnie funkcję restauracji. Oprócz niej goście mogą korzystać i podziwiać także Salę Gdańską –niezwykle imponującą, jak również przepiękną oranżerię. Pałac Paulinum to bez wątpienia miejsce wyjątkowe, które warte jest każdej uwagi.

Z pewnością Cię zachwyci swoją historią, dziełami sztuki i architektury, jak również niepowtarzalnym, magicznym klimatem.