Rodzinne wycieczki rowerowe

Rodzinne wycieczki rowerowe
kaski integralne

Rodzinna wycieczka rowerowa może być wspaniałą przygodą dla najmłodszych członków rodziny lub też drogą przez mękę, zarówno dla Ciebie, jak i dla dzieci. Jak tego uniknąć i sprawić, że jazda rowerem będzie dla wszystkich członków rodziny świetną zabawą? Wygodne ubranie odpowiednie do pogody i sprawne rowery to podstawa. Trasa powinna być łatwa i nie za długa, aby dzieci sobie z nią poradziły.

W przeciwnym razie może być problem z dotarciem do domu, gdy dziecko nie będzie miało siły na drogę powrotną. Warto robić częste postoje, zwłaszcza jeśli przewozisz malucha w foteliku. Można także zaplanować taką trasę, aby była ciekawa dla najmłodszych, na przykład jazda w tunelu czy tuż obok rwącego strumyka.

Podczas takich wypraw można pokazywać dziecku okolicę i opowiadać ciekawostki, które sprawią, ze nie będzie nudno. Warto jako cel wycieczki wybrać jakąś atrakcję turystyczną – stary zamek czy stadninę koni. Należy koniecznie zabrać ze sobą jedzenie i picie.

Najlepiej jako przekąski sprawdzą się owoce – banany lub morele, a do picia można zabrać soki oraz wodę. Dobrym pomysłem może się okazać dłuższy postój na piknik na leśnej polanie. Pamiętaj, że przede wszystkim nie należy zapominać o bezpieczeństwie – dziecięce kaski to podstawa.