Czworonożny alergen

Czworonożny alergen
www.fenixmusic.pl

Wszyscy kochamy psy, choć niektórzy z nas muszą unikać kontaktu z nimi. Wielu ludzi dorosłych i dzieci ma alergię nie tylko na psią sierść, ale także na jego ślinę, złuszczony naskórek, mocz i odchody.

kot bengalski cena

Alergia może powodować nie tylko katar sienny, obrzęki, wypryski czy swędzącą pokrzywkę, ale także spore problemy z oddychaniem. Każdemu dziecku cierpiącemu na alergię, musimy ograniczać kontakty z psami i innymi zwierzętami futerkowymi.

Warto pamiętać, że wszystkie psy uczulają tak samo i nie ma znaczenia, czy jest to piesek krótkowłosy, długowłosy lub bezwłosy. Zaskakujące jest także to, że możemy być uczuleni na jednego psa, a na innego nie.

W takim przypadku należy jednak pamiętać nad zachowaniem szczególnej ostrożności. Ważnym faktem jest także to, że dzieci wychowujące się od urodzenia w obecności psa, są mniej narażone na choroby.

Dlatego też przed porodem nie musimy pozbywać się naszego ukochanego czworonoga. Taka sytuacja wyrządziłaby zwierzęciu ogromną krzywdę, a naszemu dziecku odebrała wiele ważnych przeżyć i ochronę immunologiczną, spowodowaną zbyt dużą sterylnością.