Dziecko i pies

Każde dziecko marzy o tym, aby mieć swoje zwierzątko. Wielu rodziców decyduje się na zakup psa za namową malucha lub po prostu chce wychować szczeniaka razem z małym dzieckiem, aby od początku stworzyć między nimi wzajemne i głębokie relacje.

Drugi z wyżej wymienionych sposobów jest bardzo dobrą strategią, gdyż psy mają bardzo dobry wpływ na rozwój naszego dziecka. Jednak jakiego psa wybrać? W przypadku bardzo małych dzieci, przy wyborze psa musimy zwrócić uwagę na to, aby pies nie wykazywał agresji wobec ludzi, by był cierpliwy i miał miłe uosobienie.

W tym przypadku pies musi być odporny na zaczepki i wytrzymały na „brutalne” pieszczoty. Dla dzieci starszych i dla młodzieży, starajmy się wybierać psy, wymagające większej uwagi i odpowiedzialności.

www.i-krd.pl

W takiej sytuacji, dziecko nauczy się wywiązywania z obowiązków i opieki nad swoim pupilem. Dzieciom starszym łatwiej jest wytłumaczyć fakt, że niektóre zachowania wyrządzają zwierzęciu krzywdę, dlatego też przy podejmowaniu decyzji o kupnie psa, mamy więcej możliwości wyboru rasy.

Post Author: Gryzer