Amstaff a dziecko

Amstaff a dziecko
koty bengalskie cena

Wielu ludzi uważa, że Amstaffy są agresywne i groźne z natury, co jednak jest myśleniem mylnym i nie ma swojego odzwierciedlenia w świecie rzeczywistym. Zachowanie psa leży w kwestii jego wychowania. Jeśli psy są ułożone i oswojone, mogą okazać się doskonałymi opiekunami i przyjaciółmi naszych dzieci.

Amstaffy bardzo dobrze odnajdują się w roli opiekuna dzieci i bardzo cenią sobie towarzystwo ludzi. Dlatego też, psa tej rasy nie powinniśmy zostawiać zbyt długo samego, ponieważ straci on radość, którą czerpie z życia z nami i może się od nas oddalić. Te psy uwielbiają zabawy i pieszczoty, dlatego też potrzebują z naszej strony dużo czułości i kontaktu z nim.

Ważną rzeczą jest, aby wytłumaczyć dziecku, iż pies nie jest zabawką, że odczuwa ból tak samo jak my i wymaga dużego szacunku z naszej strony. Jeśli posiadamy dzieci i decydujemy się na kupno Amstaffa, to zdecydowanie lepiej jest wybrać suczkę. Z reguły suczki są bardziej łagodne, szybciej nawiązują kontakt z dzieckiem i lepiej dostosowują się do panujących warunków.