Varadero, Kuba

Varadero, Kuba
kajaki piława

Wzdłuż całej długości półwyspu Hicacos, ciągnie się najsłynniejszy na Kubie kurort – Varadero. Szeroka na sto metrów Playa Azul bywa nazywana też niebieską plażą.

www.earshotmusic.biz

Napotkamy tu palmy i inną tropikalną roślinność. W latach 40 miejscowość stała się popularna za sprawą osiedlania się tutaj gwiazd show biznesu i gangsterów ( między innymi Al Capone).

Obecnie, najwięcej turystów zjeżdża do Varadero w okresie zimowym, są to szczególnie Kanadyjczycy i Europejczycy. Miejscowość jest przyjazna zarówno dla samych dorosłych, jak i dla rodzin z dziećmi.

Dla maluchów przewidziano wiele wodnych atrakcji, na przykład w postaci pływania z delfinami czy wizyty w parku podwodnym. Istnieje również możliwość wypożyczenia jachtu lub łodzi, nurkowania, gry w golfa, nauka tenisa poznań czy skydivingu.

Dodatkową atrakcją jest zwiedzanie jaskiń (szczególnie Bellamar) oraz wycieczka katamaranem z przeszklonym dnem. Białe plaże, ciepłe, turkusowe wody Morza Karaibskiego sprawiają, że Varadero jest prawdziwym rajem na ziemi.