Kolory

komody

Kolory to bardzo obszerny temat tyczy się wszystkiego zarówno mebli, ale również wyposażenia w mieszkaniu czy domu.

Kolory bardzo często dedykowane są konkretnym miejscom są takie kolory, które od razu kojarzą nam się z jakimś miejscem, dlatego później jest nam ciężko zaakceptować je w innym miejscu.

W zależności od miejsca dobieramy kolorystykę najczęściej poruszamy się w konkretnej gamie kolorystycznej używając do jednego pomieszczenia na przykład trzech pod rząd kolorów ze wzornika, ale są również zwolennicy używania kontrastów łączenia kolorów, które nie są bliskie sobie wzajemnie i takie kombinacje bardzo często wyglądają ładnie i intrygująco.

Z kolorami trzeba też postępować ostrożnie, ponieważ są kolory, które w nadmiernych ilościach będą powodowały przesyt w miejscach, które teoretycznie powinny nas wyciszać uspakajać takie jak sypialnia zwykle stosuje się kolory jasne, pastelowe, ciepłe odcienie.

W miejscach takich jak kuchnia najczęściej eksperymentujemy używamy kolorów kontrastujących ze sobą malując nawet każdą ścianę w innym kolorze, przedpokoje z reguły są małe wąskie w związku, z czym najczęściej zagoszczą jasne kolory optycznie powiększające przestrzeń.

Salon tu już nie kierujemy się zwykle żywiołowością jak w kuchni a staramy się dopasować kolorystykę do wielkości pomieszczenia, jeśli są małe powinniśmy unikać malowania dwóch długich ścian na ciemny kolor.

Jadalnia to miejsce kojarzące się z przyjemnością odpoczynkiem tutaj często zagoszczą ciepłe kolory podobnie jak sypialni, różnego rodzaju malowane elementy na przykład angielskie róże.

Post Author: Gryzer