Pomieszczenia socjalne – jakie stoły i krzesła?

Mirabu krzesła bankietowe

W każdym zakładzie pracy powinno znajdować się pomieszczenie socjalne. Co więcej, obowiązek ten jest uregulowany przepisami prawa pracy. To tutaj pracownicy najczęściej spędzają przerwę, odpoczywają, jedzą śniadanie czy popijają kawę oraz przygotowują się do rozpoczęcia pracy. Zatem po stronie pracodawcy leży odpowiednie wyposażenie tego wnętrza tak, aby pomieszczenie socjalne spełniało swoje funkcje. W każdym pomieszczeniu socjalnym powinien znajdywać się stół.

Co ciekawe, jest o tym mowa w ustawie. Ponadto prawo zobowiązuje pracodawcę do zapewnienia przy nim indywidualnego miejsca każdemu pracownikowi. Zatem stół musi być na tyle duży, aby mógł pomieścić wszystkich pracowników podczas przerwy. Jednakże pomieszczenia socjalne zazwyczaj nie są duże, z tego powodu warto zainwestować w stoły składane, które będą bardziej praktyczne. W przypadku krzeseł również warto wybierać modele składane bądź taborety, które zajmują znacznie mniej miejsca.

Trzeba także pamiętać, że pomieszczenia socjalne są intensywnie użytkowane. Biorąc to pod uwagę należy zadbać, aby meble były dość wytrzymałe i łatwe do utrzymania w czystości. Ważne jest, aby stoły i krzesła były wykonane z odpornych materiałów. Najlepszym rozwiązaniem będą meble metalowe, które są mało podatne na uszkodzenia. Dzięki temu stoły i krzesła na długo mogą zachować ładny i estetyczny wygląd.

www.tolerancji.pl

Należy mieć na uwadze, że przede wszystkim pomieszczenie socjalne powinno być wnętrzem czystym i schludnym.