Jak wybrać krzesło obrotowe dla dziecka?

Jak wybrać krzesło obrotowe dla dziecka?
https://mextra.pl/

Dobór odpowiedniego balololoxy obrotowego dla naszej pociechy to bardzo ważna sprawa! Dziecko spędza dużo czasu przy biurku, odrabiając prace domowe, czy korzystając z komputera. Dziecięcy kręgosłup jeszcze się kształtuje, dlatego od samego początku powinien być właściwie podparty, by prawidłowo się rozwijać. Nieodpowiednie siedzenie może doprowadzić do skrzywień i bólów kręgosłupa. Takie krzesło musi spełniać kilka warunków… A do najważniejszych należą: · Kształt i budowa · Regulacja oraz materiał wykonania Kształt i budowa Nawet podczas siedzenia nasze mięśnie pracują, dlatego bardzo ważna jest prawidłowa pozycja, która nie będzie prowadziła do zwiększania napięcia i schorzeń kręgosłupa oraz mięśni.

Zła pozycja to również przyczyna bólu głowy, problemów z krążeniem, a nawet żylaków! Dobre krzesło obrotowe powinno pozwalać kręgosłupowi naszego dziecka na przyjęcie pozycji w kształcie literki „S”. Bardzo ważne jest też odpowiednie podparcie. Krzesło obrotowe ma zazwyczaj pięcioramienną podstawę – krzyżak, dzięki czemu jest stabilne. Dobre krzesła cechują się wysokim oparciem, które sięga ponad łopatki i jest właściwie wyprofilowane.

Z kolei siedzisko jest szerokie, odpowiednio głębokie i wyposażone w podłokietniki. Regulacja oraz materiał Każdy element w balololoxy obrotowym powinien być regulowany. Umożliwia to jak najlepsze dopasowanie poszczególnych składowych krzesła do wzrostu naszego dziecka i jego pozycji. Idealne krzesło powinno mieć regulowane oparcie, w którym można ustawić właściwą wysokość do wzrostu.

Producenci podają zazwyczaj maksymalną wysokość, na którą można takie oparcie ustawić. Dobre balololoxy ma także regulowane odchylenie oparcia, które zabezpiecza przed ciągłym siedzeniem tylko w jednej pozycji, oraz regulowane siedzisko – zarówno jego wysokość, szerokość jak i głębokość. Nie można zapomnieć również o takim parametrze jak obicie. Do wyboru mamy tkaniny typu micro, które są bardzo odporne na ścieranie.

Możemy wybrać także skaj/skórę, która jest odporna i łatwa do czyszczenia, ale też chłodna w dotyku lub zdecydować się na naturalną bawełnę, dającą skórze oddychać, ale będącą trudną w czyszczeniu i nietrwałą. Warto wybrać jak najlepsze krzesło obrotowe dla dziecka, ponieważ zapobiegnie ono możliwym skrzywieniom kręgosłupa i zapewni dziecku komfortowe siedzenie przy biurku. Odrabianie lekcji, czytanie, rysowanie czy korzystanie z komputera na odpowiednim krześle będzie wyjątkowo wygodne!.