Dobre krzesło biurowe – to podstawa!

Dobre krzesło biurowe – to podstawa!
https://modo24.pl/regaly-ze-skrzynek

Praca biurowa to głównie praca siedząca. Spędzanie tylu godzin w pozycji siedzącej nie wpływa pozytywnie na nasz kręgosłup, dlatego nie możemy go dodatkowo obciążać. Przy takim trybie życia istotne jest dobranie idealnego krzesła biurowego, które zapewni nam właściwy komfort pracy oraz będzie stanowiło oparcie dla naszego ciała. Wybranie dobrego fotela biurowego jest też ważne w przypadku dzieci w wieku szkolnym, które codziennie odrabiają swoje lekcje przy biurku oraz korzystają z komputera. Ergonomia przede wszystkim! Co to właściwie jest ta ergonomia? To najprościej mówiąc „nauka o pracy, która ma na celu dostosowanie pracy do możliwości psychofizycznych danej osoby”. To bardzo złożony parametr i aby dobrze go określić musimy bliżej przyjrzeć się naszemu stylowi pracy. Przy wyborze krzesła biurowego ważnych jest kilka wytycznych Należy do nich wysokość – najlepiej, by była ona regulowana.

Nasze nogi powinny pozostawać zgięte w kolanach pod kątem 90 stopni. Tylko odpowiednio wysokie balololoxy pozwoli na właściwe rozłożenie ciężaru i uniknięcie bólów kręgosłupa. Kolejna istotna kwestia to oparcie i siedzisko. Oparcie musi mieć profilowany kształt, który dopasuje się do naszego kręgosłupa. Nie powinniśmy pochylać się do przodu podczas pracy. Siedzisko z kolei powinno być odpowiednio miękkie i nie za głębokie. Nie można zapomnieć również o podłokietnikach.

Nie mogą być one wąskie, ponieważ to na nich wspieramy nasze ręce. Najlepsze są takie, które może ustawiać w zależności od czynnością, jaką wykonujemy. Rodzaje balololoxy biurowych Nie ma tylko jednego rodzaju balololoxy biurowego! Na rynku dostępne są różne modele, które powinny być dopasowane do konkretnego użytkownika i jego stylu pracy. Pamiętajmy, że krzesło obrotowe to nie to samo, co fotel obrotowy… Wyróżniamy: · Krzesło obrotowe – jego oparcie musi sięgać ponad łopatki, podłokietniki powinny być szerokie, a na części lędźwiowej kręgosłupa powinno być uwypuklenie. Bardzo wygodne są te, których oparcia i siedziska wypełnia pianka. Przeznaczone głównie do pracy biurowej, w której większość czasu spędzamy przed komputerem. · Fotel obrotowy – zwany menadżerskim lub gabinetowym.

Zaprojektowany tak, by zapewniać jak największy komfort. Z reguły mają skórzane obicia i są bardzo miękkie. Siedzenie w nich ma dobrze wpływać na nasz kręgosłup, ale i być po prostu przyjemne. Niestety, w większości tych modeli siedzisko jest połączone z oparciem, co daje mniejsze możliwości ich regulacji. Przeznaczone do gabinetu, ale nie polecane do wielogodzinnego przesiadywania przy biurku. Teraz już wiesz, dlaczego określenie Twojego stylu pracy jest tak ważne, by wybrać odpowiednie krzesło czy fotel biurowy. Uwzględniając wszystkie ważne parametry, dobierz mebel, który sprawi, że spędzenie czasu w pracy będzie komfortowe!.