Informatyk zastępuje mechanika

Informatyk zastępuje mechanika
http://katalizatory-warminsko-mazurskie.pl/elblag.html

Kiedy udajemy się z naszym nowoczesnym samochodem na przegląd techniczny, to tylko częściowo przebiega on pod dyktando mechaników. Zajmują się oni problemami związanymi z hydrauliką układów, zawieszeniem, napędem czy kołami. Jest jednak cała masa drobnych, acz ważkich kwestii, które są zależne od elektroniki.

zgłoszenie fotoradaru

Jak pisaliśmy powyżej, jest jej dziś w samochodach bardzo dużo i jeszcze jej przybędzie. Skutkiem tego jest coraz większe znaczenie informatyki w rozwiązywaniu problemów eksploatacyjnych samochodów. Zmienia to także charakter usterek z jakimi możemy mieć do czynienia.

Zdarza się, że pojazd w pełni sprawny, mający poprawnie działające wszystkie układy jednak zawodzi i nie możemy się nim poruszać. Przyczyną może być problem z oprogramowaniem któregoś z układów sterujących, który może rozwiązać jedynie serwisant ze specjalistycznymi urządzeniami diagnostycznymi. Warto nadmienić, że zazwyczaj dysponują nimi wyłącznie serwisy autoryzowane, co wpisuje się w kolei politykę monopolu na naprawy usterek.