Nissan – japońska marka samochodów

Nissan – japońska marka samochodów
www.szanty.rzeszow.pl vitapp.com.pl

Nissan Motor Company to japoński koncern, który zajmuje się produkcją samochodów Nissan. Historia firmy rozpoczyna się w 1911 roku. Wtedy to Masujiro Hashimoto zakłożyć w Tokio działalność automobilową.

Hashimoto skonstruował w Japonii swoje pierwsze auto DAT. Kolejne zmiany w przedsiębiorstwie doprowadziły do nazwy Nissan Motor Co. Ltd.

Wkrótce po wojnie, firma prężnie się rozwijała i stała się jednym z największych producentów samochodów w Japonii. Początkowo nazwa Nissan była używana tylko w przypadku ciężarówek, ale później zaczęto ją stosować także przy samochodach osobowych. W 1989 roku powstała nowa marka pojazdów luksusowym – Infiniti.

Marka była przeznaczona na rynek amerykański. Firma osiąga bardzo wysokie wyniki w produkcji pojazdów. W roku 2014 wytworzyła ich aż ponad 5 milionów.

To był najlepszy wynik firmy pod względem produkcji. Jednocześnie Nissan to jeden z najbardziej dotowanych koncernów w Stanach Zjednoczonych. W latach 2010-2013 otrzymał około 1,8 mld dolarów z programów dotacyjnych.