Czym jest rasa?

Zwierzęta dzielą się na te rasowe i na te, które rasowe nie są. Nie jest to odkrycie na miarę nagrody Nobla, jednak jest to punkt wyjścia do rozważań na temat tego czym owa rasa jest. Bo to ona stanowi o tym, że zwierzęta różnią się między sobą nie tylko wyglądem, ale bardzo często także charakterem.

Bo warto podkreślić, że w przypadku zwierząt można z całkowitym przekonaniem mówić o charakterze, a przynajmniej cechach charakterologicznych. O psie, kocie czy innym zwierzęciu można powiedzieć, że należy do danej razy, jeśli razem z innymi zwierzętami należy do tego samego gatunku, a czasem podgatunku. By określić dane zwierzę mianem rasowego należy pamiętać, że zwierzęta muszą rozmnażać sią tak, by zachować i przekazać swojemu „potomstwu” pewne cechy, które są charakterystyczne dla tego gatunku.

www.barometr-nieruchomosci.pl

Człowiek zajmuje się hodowlą zwierząt rasowych od zarania dziejów, choć początkowo była to działalność często nawet nieświadoma, ale warto podkreslić, że dana rasa jest wynikiem procesu wielopokleniowego.

Post Author: Gryzer