Stół okrągły w małej kuchni

www.ineedmusik.com krzesła tapicerowane poznań

Chcesz kupić nowy stół do jadalni? A może dopiero wyposażasz mieszkanie, które niedawno odebrałeś od dewelopera? Lub też postawiłeś własny dom? W każdym wypadku, gdy chodzi o jadalnię, pojawia się problem wyboru odpowiedniego stołu. To, że stół do jedzenia musi się znaleźć, nie ulega wątpliwości. W końcu nie możesz spożywać wszystkich posiłków w salonie przed telewizorem. Brak osobnego stołu przeznaczonego tylko do spożywania posiłków, jest dobry jedynie dla właścicieli kawalerek.

W każdym innym wypadku, stół jadalniany najlepiej traktować jako niezbędny element wyposażenia. Pytanie czy postawić na stół o klasycznym, prostokątnym kształcie czy też na stół z okrągłym blatem? Oba rozwiązania mają swoje zalety i wady. Wiele zależy od tego, jaki jest aktualny układ kuchni i jaki efekt chcesz osiągnąć. Dużą zaletą stołu okrągłego w ciasnej przestrzeni jest to, że optycznie zajmuje on mniej miejsca.

Podobnie, jak jasne kolory sprawiają, że kuchnia wydaje się większa, tak i okrągły stół „oszukuje” oko, wydając się mniejszym. Niestety optyczna iluzja to za mało, jeśli układ innych elementów wyposażenia jadalni lub kuchni sprawia, że stołu nie można umieścić na środku pomieszczenia. Okrągły blat w kącie lub pod ścianą będzie wyglądać dziwnie, a do tego będzie to nieefektywne wykorzystanie przestrzeni. Wówczas o wiele bardziej opłaca się postawić na stół z tradycyjnym prostokątnym lub kwadratowym blatem, jednocześnie pamiętaj o tym, by nie zostawić po bokach miejsce na wygodne ustawienie krzesła.