Tkaniny bawełniane

https://modo24.pl/ https://www.nagrzewnice-sklep.pl/pl/katalog/kurtyny-powietrzne-z-nagrzewnica-wodna-

Jest to bardzo naturalny i cieszący się największą popularnością gatunek tkanin. Uzyskiwany dzięki wykorzystaniu torebek nasiennych pochodzenia roślinnego.

www.marketingnaserio.pl

Dzięki roślinie o tej samej nazwie, czyli bawełnie, uzyskujemy miękki i bardzo wygodny w noszeniu produkt, który jest jednocześnie przewiewnym i wchłaniającym nadmiar potu. Minusem tkaniny uzyskiwanej z kwiatu bawełny jest fakt, iż tkanina czysto bawełniana jest tkaniną bardzo gniotącą się.

W celu poprawy tegoż parametru bardzo często skład takowej tkaniny jest ubogacany o elastan lub też włókna sztuczne, który to dodatek zmniejsza gniotliwość wyprodukowanej tkaniny. Tkaniny bawełniane bardzo często zostają poddawane procesowi maceryzowania, który polega na nałożeniu na gotowy materiał zimnego roztworu przygotowanego z sody kaustycznej, przy jednoczesnym nacisku i naprężeniu tkaniny.

Dzięki takiemu działaniu uzyskuje się trwały połysk jedwabny oraz poprawia jej wytrzymałość, jednocześnie wypełniając całą tkaninę i zmieniając trochę jej gęstość.

Post Author: Gryzer