Przemysł włókienniczy w Polsce

Przemysł włókienniczy w Polsce
http://oczyszczalniesciekow.net.pl/krzyz-wielkopolski.html membrana pcv

Przemysł lekki na terenie naszego kraju ma dosyć bogatą historię i bardzo duże tradycje. Jego prawdziwe początki przypadają na lata pierwszej połowy XIX wieku, od kiedy to na stałe wpisał się w mapę gospodarki naszego kraju, tworząc jedno ze źródeł naszej popularności na świecie.

W tymże czasie rozwinęła się jedna z osad rękodzieła zwana wtedy Łódką a dzisiaj funkcjonująca pod nazwą Łódź, a w momencie swej największej świetności, będąca jednym z największych europejskich zagłębi włókiennictwa. Niestety lata ogólnoświatowego kryzysu gospodarczego przypadające na okres między rokiem 1929 a 1933 nie obeszły się także z naszym krajem łaskawie.

Od tego momentu znaczenie przemysłu włókienniczego stopniowo malało. Po wojnie przemysł włókienniczy wpływał w sposób znaczący na zmianę całej struktury demograficznej regionu a także powodował rozwój miejscowości słynących z działalności w takowej branży.

Pomimo, iż rok 1991uważany jest za jeden z najgorszych biorąc pod uwagę poziom produkcji przemysłowej należy zawsze pamiętać, że lata 80-te były okresem gdzie włókiennictwo było jedną z podstawowych filarów całej gospodarki krajowej.