Obowiązkowa podróż do Zamku Królewskiego na Wawelu

Obowiązkowa podróż do Zamku Królewskiego na Wawelu
loty ze świdnika do niemiec

Zamek Królewski na Wawelu jest jednym z najpopularniejszych zamków w Polsce. Dlatego jeśli planujesz odbyć podróż szlakiem polskich zamków, na Twojej drodze nie może zabraknąć Krakowa. Zamek Królewski w Krakowie przyciąga corocznie wielu turystów zarówno z kraju, jak i zza granicy. To ze względu na swoją renomę i wiele atrakcji jakie ma do zaoferowania zwiedzającym. Zamek na Wawelu jest narodową instytucją kultury.

Władze zamku dbają o to, aby nieustannie gromadzić i chronić cenne dzieła sztuki i pamiątki historyczne. Dbają również o regularną konserwację kompleksu zamkowego. Dzięki temu zamek nie tylko jest utrzymany w doskonałym stanie, ale również nieustannie może zaskakiwać nowymi, cennymi dziełami sztuki. W Zamku Królewskim na Wawelu nie możesz ominąć zwiedzenia reprezentacyjnej Komnaty Królewskiej, Prywatnych Apartamentów Królewskich, Skarbca Koronnego i Zbrojowni oraz rezerwatu archeologiczno – architektonicznego i lapidarium. W sezonie trwającym w okresie wiosenno-letnim, będziesz miał dodatkowo możliwość odwiedzenia Smoczej Jamy, Baszty Sandomierskiej oraz budowli i ogrodów wchodzących w skład kompleksu zamkowego.

Zamek Królewski na Wawelu to cenny zabytek historyczny i architektoniczny, skrywający w sobie wiele unikatowych dzieł sztuki, które trzeba zobaczyć!.