Jednodniowa wycieczka rowerowa – co zabrać?

Jednodniowa wycieczka rowerowa – co zabrać?
www.kancelariafavitor.pl

Wybierasz się po raz pierwszy na całodniową wycieczkę rowerową i zastanawiasz się co zabrać? Sprawdź co powinno znaleźć się w ekwipunku rowerzysty. Na wszelki wypadek warto zabrać ze sobą dętkę na zmianę bądź łatki, dzięki którym będzie można załatać dziurę.

Przydatna może okazać się pompka rowerowa, gdy trasa wycieczki nie prowadzi przez miasto i nie będziesz mieć możliwości dopompowania powietrza na stacji benzynowej. Konieczne będzie coś ciepłego do ubrania, ponieważ wieczorem, gdy będziesz wracać, może być już chłodno.

Najlepiej sprawdzi się kurtka przeciwdeszczowa, która uchroni nie tylko przed zimnem, ale także przed wiatrem i deszczem. Nie można zapomnieć o prowiancie.

Najlepszą formą przekąski będą owoce i kanapki, a do picia warto zabrać niegazowaną wodę mineralną. W plecaku również powinien znaleźć się portfel z dokumentami oraz niewielką sumą pieniędzy, za którą kupisz obiad lub coś do picia.

Jeśli nie znasz okolicy, nie ruszaj się bez mapy z zaznaczoną trasą. Dobrym pomysłem będzie zabranie mini apteczki, w której powinien znaleźć się plaster, bandaż, woda utleniona.